İçerik Detay

Döküm Life Dergisi Söyleşi

  •  17.04.2019
  •  

1- Tanıtım Yazısı

 

AN-KA Analiz ve Kalite Kontrol Cihazları Ltd. Şti. 1989 yılında kurulmuştur.

 

Çalışma Konuları;

  • Genel laboratuar ve kalite kontrol endüstriyel cihazlarının ithalatı, mümessillik, satış ve satış sonrası teknik servis hizmetleri
  • Genel medikal cihaz ithalatı ve satışı
  • Komple olarak metalürji laboratuarları, fırınlar, döküm makineleri, indiksiyon generatörleri, numune hazırlama cihazları
  • Vakum teknolojileri, vakum pompası, gas kaçak dedektörleri, vakum ölçerler, vakum altında kaplama makineleri
  • Genel biyokimya, patoloji, mikrobiyoloji laboratuarları kurulumu
  • Tecrübeli teknik mühendis kadrosu ile servis hizmeti
  • TSE onaylı teknik servis grubu ile satış ve satış sonrası %100 müşteri tatmini ana felsefemizdir.

Olabilecek teknik sorunlarımıza her zaman yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteyerek saygılarımızı sunarız.

 

2- An-Ka Analiz Ltd. Şti. Endüstriyel cihaz veya makineler ile kalite kontrol analiz cihazları ithalatı, satışı ve satış sonrası teknik servis hizmetlerini yürütmektedir.

Döküm ve Metalürji sektöründe 20 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahibiz.

 

3- Metalürji sektöründe, son yıllarda çok önemli gelişmeler olmuştur. Kalite Kontrol anlayışı değişmiş, sektör rekabet koşullarında ürün kalitesini artırmıştır. An-Ka olarak kalite anlayışının gelişmesine katkılarımız olmuştur ve daha fazla katkılar yapmaya devam edecektir.

Dünyada 6 milyar insanın nasıl ki hiçbiri diğerine benzememektedir. Aynı şekilde metalin karakteristik yapısıda,aynı şartlarda döküm yapılsa da kristal yapıda her zaman farklılıklar olmaktadır. Ürünün genel özellikleri aynı olsa da, döküm sonrası mikro yapı incelendiğinde atomik yapıda farklılıklar gözlenmektedir. Bu yaklaşım bize, argenin dipsiz bir kuyu olduğu gerçeğini açıklamaktadır.

Her zaman daha akıllı bir metal alaşım geliştirme, değişen doğa koşullarına uyum sağlayabilen akıllı metal alaşımlar geliştirmek mümkündür.  

 

4- An-Ka’ nın farkı kalite kontrol ve analiz anlayışı sınırsızdır. An-Ka’ yı farklı yapan, müşteriden önce geniş bakış açısı sunmak ve tehlikeyi gelmeden önleyip, gerekli önlemleri almasını sağlamaktadır.

Bu nedenle ‘’Laboratuardaki 3.Göz’’ sloganı An-Ka’ nın farkıdır.

 

5- Yeni teknolojiler her zaman başlangıçta rahatsız edicidir. Fakat kullanıma başlandığında bozulan düzeni yeniden kurmaya hem de daha mükemmel kurmaya başlarsınız. Bu nedenle eski ile yeni yer değiştirirken her zaman doğum sancısı olmuştur. An-Ka’nın misyonu, bu sancıyı mutluluğa dönüşümünü gerçekleştirmektir.

 

6- Dökümhanelerimizde maalesef yeni teknolojilere geçişte ön yargı ve vizyon darlığı yaşanmaktadır. Bunun ekonomik nedenleri olsa da yeteri kadar yaratıcı değiliz. Uzun süreli plan ve Arge yatırımları işletmelere lüx veya uzun geri dönüşlü yatırımlar olarak algılanmaktadır. Günlük veya dar bakış açısı hakimdir. Fakat bu anlayışın hızla değiştiğini gözlemlemekteyiz.

Leasing yerine, düşük maliyetli krediler ile finansal çözümler daha uygundur. Bu konuda merkezi planlama yetersizdir. Her ne kadar Tübitak gibi kurumlar, 2023 vizyonu diye teşvik çalışmalar yapsa da uygulamanın daha çok başındayız.

 

7- An-Ka Analiz aynı zamanda bir teknik danışmanlık ve proje konusunda müşterilerine destek olmaktadır. Merkez ofisimiz İstanbul’da olmasına rağmen yurt çapında 40’a yakın bayimiz mevcuttur. Merkez ofisimizde yaklaşık 20 kişi çalışmakta olup, teknik servis ve satış sonrası hizmetlerimiz ile çözüm ortaklarımız mevcuttur.

Temsilcisi olduğumuz firmalar dünya çapında tanınan firmalar olup, ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktayız.

 

 

İbrahim Bağış

Genel Md.