BINDER, COVID-19 ile Savaşır 

Corona Virüs İle Mücadele

 

Koronavirüs salgını yayılmaya devam ederken, Avrupa ülkeleri ve Türkiye de etkilenenlerin sayısında artış görülüyor. Çoğu vaka hafif olsa da, virüsün ölüm oranı yüzde bir ile iki arasındadır.

Bilim adamları bir aşı geliştirmek için çalışıyorlar ve savaşta BINDER CO₂ Dondurucularına ve İnkübatörler makinelerine silah olarak güveniyorlar. Örneğin, eksi 80 ° C'ye ulaşabilen dondurucular, koronavirüs örneklerini depolamak için kullanılır, böylece gerektiğinde geri alınabilir ve bu yeni solunum hastalığı hakkında bilgi edinmek için araştırılabilir. BINDER’in ekipmanı, uzun vadede tehlikeli patojenleri içeren derinlemesine virüs araştırmaları yapılmasını mümkün kılmaktadır.

 

 The fight against coronavirus

 

Virolog Dr. Bern Üniversitesi'nden Volker Thiel, halihazırda koronavirüsle mücadelede ilerlemeyi bildiriyor. Üç hafta önce, gerçek koronavirüs örnekleri, Bern kantonunda bulunan Mittelhäusern'deki yüksek güvenlikli bir laboratuvara sıkı güvenlik önlemleri altında teslim edildi. İsviçre televizyonunda Thiel, virüsün ilk sentetik klonunu üretmede laboratuvarın başarısını rapor edebildi. Bu iç görü, dünyadaki bilim insanlarının COVID-19'a karşı bir aşı geliştirmelerine yardımcı olacak. Alanında tanınmış bir uzman olan Thiel, örnekleri önceki üç hafta boyunca birden fazla BINDER dondurucuda güvenle saklayarak bu adımı atmaya yardımcı oldu.

 

CO2 inkübatörleri de koronavirüsü durdurmak için yapılan çabalarda hayati bir araçtır. Bu ekipman için en önemli hususlar, BINDER'ın sunduğu bir şey olan insan hücreleri üzerinde çalıştıktan sonra uygulanabilecek güvenlik ve anti-kontaminasyon konseptidir.

 

180 ° C'ye kadar ısıtma yapabilen bazı BINDER CO2 inkübatörleri, SARS-CoV-2'ye (koronavirusa neden olan) yeni bakış açıları sunmak amacıyla insan hücrelerinde tehlikeli enfeksiyonlar üretmek için zaten kullanılmaktadır. Uzmanlar, aşının yıl sonuna kadar mevcut olacağına inanıyorlar - çok sayıda bilim insanının grip benzeri hastalığın birkaç yıl daha kalmaya devam edeceği yönündeki spekülasyonlara göre önemli bir gelişme. Bu noktada aşılamanın COVID-19'u gündemde tutacağı veya hastalığın tamamen ortadan kaldırılacağı umulmaktadır. Ancak bu gerçekleşene kadar araştırmalar hızla devam edecek ve halkın belirli hijyen önlemlerini sürdürmesi istenecektir. 


Bu süre zarfında BINDER, araştırma için gerekli ürünlerin mevcut olmasını ve şirketin bilinen kalite standartlarını sunmasını sağlayacaktır. Simülasyon odası üreticisi, bu yaygın hastalığı içermek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Gördüğümüz gibi, BINDER’in ultra düşük sıcaklıklı dondurucuları Bern Üniversitesi'nin bunu başarmak için bir yol kat etmesine zaten yardımcı oldu.

 

Kaynaklar: Daha fazla bilgi için www.cdc.gov (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri) veya www.gvn.org (Global Virüs Ağı)