İçerik Detay

Dezenfeksiyon İle İlgili Söyleşi

  •  17.04.2019
  •  

İhlas Dergi Grubunun sağlık sektörüne yönelik çıkardığı Medikal Teknik dergisinin  ağustos ayı dosya konusu Dezenfeksiyon ve Enfeksiyondu.

 

An-ka Analiz Genel Müdürü Sayın İbrahim Bağış ile dezenfeksiyon konusuna ait söyleşi şu şekildedir ;

 

AN-KA Analiz ve Kalite Kontrol Cihazları Ltd. Şti. 1989 yılında kurulmuştur.

 

                                             

 

 

Çalışma Konuları;

  • Genel laboratuar ve Mikroskop,Cam Malzeme yıkama -dezenfektasyon endüstriyel cihazlarının ithalatı, mümessillik, satış ve satış sonrası teknik servis hizmetleri
  • Genel medikal cihaz ithalatı ve satışı
  • Komple olarak hastane dezenfektasyon ve yıkama makinaları,Biyomimya-Mikrobiyoloji laboratuarları kurmaktadır.  
  • Vakum teknolojileri, vakum pompası, gas kaçak dedektörleri, vakum ölçerler, vakum altında komple hastane gas sistemleri.
  • Genel biyokimya, patoloji, mikrobiyoloji laboratuarları kurulumu
  • Tecrübeli teknik mühendis kadrosu ile servis hizmeti
  • TSE onaylı teknik servis grubu ile satış ve satış sonrası %100 müşteri tatmini ana felsefemizdir. ISO 9001 ve San.Bak.satış sonrası destek belgeleri mevcuttur.

 

 

 

2- An-Ka Analiz Ltd. Şti. Endüstriyel cihaz veya makineler ile kalite kontrol analiz cihazları ithalatı, satışı ve satış sonrası teknik servis hizmetlerini yürütmektedir.

Medikal sektörde 20 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahibiz.

 

3- Medikal sektörde, son yıllarda çok önemli gelişmeler olmuştur. Teşhis ve tedavi anlayışı değişmiş, sektörde rekabet koşullarında daha kaliteli hizmet anlayışı gelişmiştir. An-Ka olarak kalite anlayışının gelişmesine katkılarımız olmuştur ve daha fazla katkılar yapmaya devam edecektir.

Dünyada 6.5 milyar insanın nasıl ki hiçbiri diğerine benzememektedir. Aynı şekilde teşhis ve tedavidede çeşitlilik artmıştır.Her insan farklı bir fizyoloji ve ruh yapısına sahiptir.Bireyin karakteristik yapısı  farklılıklar gösterebilmektedir. Bireyin genel özellikleri aynı olsa da, tedavi ve sonrası fizyolojik  yapı incelendiğinde DNA veya hücre  molokuler yapıda farklılıklar gözlenmektedir. Bu yaklaşım bize, Argenin dipsiz bir kuyu olduğu gerçeğini açıklamaktadır.

Her zaman daha akıllı bir teşhis ve tedavi geliştirme, değişen doğa koşullarına uyum sağlayabilen akıllı yöntemler geliştirmek mümkündür.  

 

4- An-Ka’ nın farkı kalite kontrol ve analiz anlayışı sınırsızdır. An-Ka’ yı farklı yapan, müşteriden önce geniş bakış açısı sunmak ve tehlikeyi gelmeden önleyip, gerekli önlemleri almasını sağlamaktadır. Bu konuda ihtiyaç duyulan önerileri sunmaktır.

Bu nedenle ‘’Laboratuardaki 3.Göz’’ sloganı An-Ka’ nın farkıdır.

 

5- Yeni teknolojiler her zaman başlangıçta rahatsız edicidir. Fakat kullanıma başlandığında bozulan düzeni yeniden kurmaya hem de daha mükemmel kurmaya başlarsınız. Bu nedenle eski ile yeni yer değiştirirken her zaman doğum sancısı olmuştur. An-Ka’nın misyonu, bu sancıyı mutluluğa dönüşümünü gerçekleştirmektir.

 

6- Hastanelerimizde maalesef yeni teknolojilere geçişte ön yargı ve vizyon darlığı yaşanmaktadır. Bunun ekonomik nedenleri olsa da yeteri kadar yaratıcı değiliz. Uzun süreli plan ve Arge yatırımları işletmelere lüx veya uzun geri dönüşlü yatırımlar olarak algılanmaktadır. Günlük veya dar bakış açısı hakimdir. Fakat bu anlayışın hızla değiştiğini gözlemlemekteyiz.

Leasing yerine, düşük maliyetli krediler ile finansal çözümler daha uygundur. Bu konuda merkezi planlama yetersizdir. Her ne kadar Tübitak gibi kurumlar, 2023 vizyonu diye teşvik çalışmalar yapsa da uygulamanın daha çok başındayız.

 

7- An-Ka Analiz aynı zamanda bir teknik danışmanlık ve proje konusunda müşterilerine destek olmaktadır. Merkez ofisimiz İstanbul’da olmasına rağmen yurt çapında 40’a yakın bayimiz mevcuttur. Merkez ofisimizde yaklaşık 10 kişi çalışmakta olup, teknik servis ve satış sonrası hizmetlerimiz ile çözüm ortaklarımız mevcuttur. Temsilcisi olduğumuz firmalar dünya çapında tanınan firmalar olup, ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktayız.

 

İbrahim Bağış

Genel Md.